Yeni Marka Yeniden Satış

Carrefour ile domuz eti çıkan firmanın yakın ilişkisi

carrefour-domuz-eti

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tağşiş yapan markaları ifşa etmesi gündeme bomba gibi düşerken ismi ifşa edilen hileci firmalar için çeşitli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Ürününde domuz eti bulgusuna rastlandığı için Tarım Bakanlığının hileli ürünler listesinde yer alan Gurme Sucuk satan marketlerden Carrefour söz konusu ürünlerin marketlerinin raflarından kaldırıldığını açıklamıştı.

Aynı firma arkasından hemen Bifet isimli marka ile sucuk üretmeye başlayınca vakit kaybetmeden Carrefour marketlerinde satılmaya başlandı.

Bakanlığın yayınladığı hileli ürün satan 229 firma listesinde Gurme Gıda yine domuz eti tespiti nedeniyle listede yer aldı. Bifet markası ile ilgili herhangi bir ifşa söz konusu olmamasına rağmen iki defa domuz eti karışımı tespit edilen firmanın ürettiği diğer markanın hala satışta olması ve güvenilir olup olmadığı tartışma konusu.

Bir markasında domuz eti çıkan bir firmanın ürünlerini raflarından kaldırdığını açıklayıp, hemen peşine aynı firmanın başka bir markalı ürünlerini raflarına koyması toplumun büyük kesimi tarafından tepkiyle karşılanıp şüpheli bulundu.

Kaynak : Helal Platform